چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟

چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟

چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟

چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟  خیلی از والدین در زمان مراجعه به مشاورین ما در مرکز مشاوره روانشناسی روان پناه در رابطه با اینکه چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟ سوال می پرسند. اگر شما هم به دنبال راه حلی در رابطه با اینکه چگونه با جوان خود رفتار کنیم؟ هستید تا انتهای این متن با ما همراه شوید.

راه کار رفتار با جوانی که توهین می کند چیست؟

هنگام برخورد با جوانی که توهین کرده است، مهم است که با همدلی و درک موقعیت برخورد کنید و در عین حال انتظارات روشنی از رفتار داشته باشید.  در اینجا به چند کار مهم که می توانید انجام دهید اشاره می کنیم:

 به آنها گوش دهید: سعی کنید بفهمید که چرا آنها اینگونه رفتار کردند و چه چیزی در زندگی آنها اتفاق افتاد که ممکن است در رفتار آنها نقش داشته باشد. ریشه‌یابی مسئله خیلی مهم هست که این رفتار از کجا و کدام کمبود آمده است؟ اگر خشم انتقال یافته هست از چه منشأ و مبنایی آمده است؟

 تأثیر اعمال آنها را توضیح دهید: به جوان کمک کنید تا بفهمد که چگونه اعمال او تبعات منفی در جامعه برایش تولید می‌کند و  بر دیگران اثر می‌گذارد.

 برای اینکه درک کنید چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنید، پیامدهای روشنی از عمل آنها را نشان دهید :

 اجازه دهید جوان بداند که عواقب اعمالش چه خواهد بود، اما همچنین به آنها فرصت دهید تا جبران کنند و از اشتباه خود درس بگیرند.

 روی یک برنامه با هم کار کنید: با جوان همکاری کنید تا برنامه ای برای پیشبرد و درست کردن کارها ایجاد کنید. این می تواند شامل عذرخواهی یا جبران خسارت، شرکت در مشاوره یا درمان، یا شرکت در خدمات اجتماعی باشد.

 دنبال کردن: مهم است که پیامدها را دنبال کنید و جوان را در قبال اقدامات خود پاسخگو بدانید، در عین حال حمایت و راهنمایی برای کمک به آنها برای انتخاب بهتر در آینده ارائه دهید.

 به یاد داشته باشید که هر جوان متفاوت است و ممکن است مسائل اساسی وجود داشته باشد که قبل از بهبود رفتار باید مورد توجه قرار گیرد. مثلا اعتیاد ؛ فشارهای جنسی ؛ توهین و تحقیر  یا طرد شدن از طرف همسالان  با نزدیک شدن به جواب درست با صبر، همدلی و تمایل به همکاری، می توانید به یک جوان کمک کنید تا از اشتباهات خود درس بگیرد و به عضوی مسئول و محترم در جامعه تبدیل شود.

همچنین شما می توانید جهت اطلاع از اینکه چگونه فرزند خود را تک بعدی تربیت نکنیم؟ به این صفحه بروید.

تصویر-چگونه-با-جوانی-که-توهین-می‌کند-برخورد-کنیم؟-9218

چگونه جوان را به علم و کار تشویق کنیم؟

راه های زیادی برای تشویق جوانان به کار حرفه ای و علم وجود دارد.  در اینجا به چند ایده کارآمد اشاره می‌کنیم:

 از آثار علم برایشان صحبت کنید: به جوانان بگویید که چگونه علم در جهان امروز نسبت به گدشته‌ها تفاوت ایجاد کرده است، از پیشرفت‌های هوش مصنوعی ؛ ارتباطات و اینترنت و  تحقیقات پزشکی گرفته تا اکتشافات فضا، معرفی بزرگانی چون مارک زوکربرگ ؛ بیل گیتس ؛ ایلان ماسک ؛ نیوتن و انیشتین و این‌که چگونه مشارکت آنها می تواند تفاوت مثبتی در زندگی بشر  ایجاد کند.

 فرصت های یادگیری و شاگردی از استادان فن را برایشان  فراهم کنید: سیستم اوستا شاگردی در ایران قدیم و در دنیای جدید داشتن منتور و راهنما را برای جوانان فراهم کنید.  جوانان را با مربیانی که در زمینه مورد علاقه خود حرفه‌ای هستند ارتباط دهید.  این ارتباط می تواند به آنها کمک کند تا دانش و مهارت کسب کنند و انگیزه پولسازی و مفید بودن کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

نکات مهم تربیت کودک

والدین الگوی اول نوجوانان

 علم را برایشان سرگرم‌کننده کنید: از فعالیت‌های تعاملی و جذاب برای آموزش مفاهیم علمی، مانند آزمایش‌ها و نمایش‌های علمی، سفرهای میدانی به موزه‌های علمی یا ذخایر طبیعی و نمایشگاه‌های علمی استفاده کنید.

تشویق به یادگیری عملی: فرصت هایی را برای جوانان فراهم کنید تا در پروژه های دنیای واقعی شرکت کنند که به آنها امکان می دهد دانش و مهارت های علمی خود را به کار گیرند.ترجیحا کارهایی نیز انجام دهند که بتوانند درآمدی نیز از این طریق داشته باشند‌.

 برجسته کردن مسیرهای شغلی: طیف متنوعی از مشاغل موجود در علم و فناوری، از جمله تحقیق، توسعه، مهندسی، و کارآفرینی را به نمایش بگذارید و اینکه چگونه این مشاغل می توانند هم رضایت بخش و هم از نظر مالی سودمند باشند.

دسترسی به منابع را فراهم کنید: اطمینان حاصل کنید که جوانان به منابع لازم مانند کتاب ها، مجلات و پایگاه های داده آنلاین برای کشف علایق خود در علم و فناوری دسترسی دارند. به طور کلی، ایجاد محیطی که در آن جوانان احساس حمایت و تشویق برای پیگیری علایق خود در علم و فناوری کنند و در عین حال ابزارها و منابع مورد نیاز برای موفقیت را در اختیار آنها قرار دهند، بسیار مهم است.مشاوران با تجربه مرکز روانشناسی روانپناه آمادگی مشاوره در زمینه  انتخاب شغل ؛ انتخاب رشته و هدایت تحصیلی فرزندان شما را دارند.

برای مشاوره تلفنی یا حضوری در رابطه با اینکه چگونه با جوانی که توهین می‌کند برخورد کنیم؟ و یا آنکه چگونه جوان را به علم و کار تشویق کنیم؟ می توانید، با متخصصین مرکز مشاوره روانپناه با شماره۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها ۱