مشاوره زوج درمانی تلفنی

مشاوره زوج درمانی تلفنی

مشاوره زوج درمانی تلفنی

مشاوره زوج درمانی تلفنی چه کمکی به ما می کند؟ آیا شما هم به دنبال مشاوره زوج درمانی تلفنی آنلاین هستید؟ مشاوره زوج درمانی تلفنی، فرایندی است که در آن زوج‌ها با بهترین مرکز مشاوره تلفنی ازدواج حرف می‌زنند و مشکلات و چالش‌های خود را در رابطه و زندگی زناشویی که با آن رو به‌ رو هستند مطرح می‌کنند. این مشاوره به طور عمده از طریق تلفن یا برنامه‌های آنلاین انجام می‌شود.

در مشاوره زوج درمانی تلفنی، مشاور متخصص در زمینه روابط و زندگی زناشویی، زوج را هدایت و راهنمایی می‌کند. با گفتگو، مشکلات زوج، الگوهای رفتاری ناکارآمد و فهم عمیق‌تر از نیازها و خواسته‌های هر یک از اعضای زوج مورد بررسی قرار می‌گیرد. مشاوره زوج درمانی تلفنی می‌تواند به زوج‌ها در بهبود ارتباطات، حل مشکلات، مدیریت تنش‌ها، بهبود روحی و روانی و ارتقای رابطه‌های زناشویی آنها کمک کند.

استفاده از مشاوره زوج درمانی تلفنی می‌تواند برای زوج هایی که در مکان‌های دورافتاده زندگی می‌کنند یا ایجاد شرایط حداقل زمان، برای مراجعه به مشاوره حضوری ندارند، بسیار مفید باشد. علاوه براین، برخی از زوج‌ها می‌توانند این احساس را کنند که در یک محیط آرام و غیرمستقیم مشکلات خود را مطرح کنند.

چه زمانی باید برای زوج درمانی به مشاور مراجعه کرد؟

نیاز به مشاوره زناشویی تلفنی در موارد زیر ممکن است وجود داشته باشد:

    مشکلات ارتباطی: در صورتی که زوجی، با مشکلات و ارتباط‌های ناسالم مواجه است، مشاوره زوج درمانی تلفنی می‌تواند به زوج کمک کند تا نحوه متکی بر ارتباط بهتر را یاد بگیرند، نیازها و خواسته های همدیگر را بهتر درک کنند و روش‌های بهبود ارتباطات خود را پیدا کنند.

    بحث‌ها و تنش‌های مکرر: در صورتی که زوج، در ارتباط با بخشی از زندگی زناشویی خود، مسائل بحث ‌برانگیز مکرر دارند، مشاوره تلفنی خانواده می‌تواند کمک کند تا الگوهای رفتاری ناسالم را تشخیص داده و ابزارها و راهکارهای جدید را برای حل مشکلات یاد بگیرند.

    مشکلات جنسی: اگر زوج با مشکلات جنسی مانند عدم رضایت جنسی، ناتوانی جنسی، تضعیف دلایل جنسی و یا مشکلات دیگر همراه است، مشاوره زناشویی تلفنی می‌تواند زوج را در بررسی علل مشکل و پیدا کردن راهکارهای سازنده کمک کند.

    تغییرات زندگی: در صورتی که زوج تغییرات بزرگی در زندگی‌شان تجربه کرده اند مانند اضافه شدن فرزند جدید، تغییر شغل، نقل مکان، مشکلات مالی و غیره، مشاوره زوج درمانی تلفنی می‌تواند در تطبیق و مدیریت بهتر با این تغییرات کمک کند.

مهم است که هر زوجی که به دنبال بهبود روابط و زندگی زناشویی خود هستند، بتوانند در هر زمانی که تشخیص می‌دهند نیاز به راهنمایی و پشتیبانی دارند، از مشاوره زوج درمانی تلفنی بهره ببرند.

شما می توانید جهت مشاوره قبل از ازدواج به این لینک مراجعه کنید.

تصویر-مشاوره-زوج-درمانی-تلفنی-7689

مشاوره زوج درمانی و انواع صمیمیت زوجین

مشاوره زناشویی درمانی به زوج‌ها کمک می‌کند تا ارتباطات صمیمی و عمیق‌تری در رابطه خود بسازند و موانعی که در مسیر صمیمیت آنها وجود دارد را شناسایی و حل کنند.

    صمیمیت عاطفی: صمیمیت عاطفی به ایجاد ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌ها و پذیرش و درک احساسات و نیازهای همدیگر اشاره دارد. درصورتی‌که زوج‌ها بتوانند به طور صادقانه درباره احساسات خود صحبت کنند و به احساسات همسر خود احترام بگذارند، صمیمیت عاطفی بالا می‌رود.

    صمیمیت جسمانی: صمیمیت جسمانی شامل نزدیکی و لمس فیزیکی است که زوج‌ها با هم تجربه می‌کنند. این شامل برقراری ارتباط خود برای لذت، احساس به حضور یکدیگر می‌شود.

    صمیمیت روحی: این نوع از صمیمیت به میزان ارتباط روحی و احساسی بین زوج‌ها اشاره دارد. اشتراک عقاید، ارزش‌ها، آرمان‌ها و ایده‌ها بازیابی رابطه عمیق بین زوج‌ها را تقویت می‌کند.

    صمیمیت جنسی: صمیمیت جنسی شامل رابطه جنسی نزدیک، رضایت جنسی، ارتقاء ارتباط، حساسیت نسبت به نیازهای جنسی همدیگر و ایجاد خوشایندی جنسی بین زوج‌ها است.

مرکز مشاوره روان پناه با کمک دکتر سمانه سلامیان و دکتر سامان سلامیان،  می‌تواند به زوج‌ها در افزایش هر یک از انواع صمیمیت کمک کند. با شناسایی و درک نیازها و تمایلات همدیگر و آموزش نحوه برقراری ارتباط موثر و صمیمی، زوج‌ها می‌توانند رابطه زناشویی متعادل‌تر و رضایت‌بخش‌تری را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید:

راه های کاهش احتمال ابتلا به افسردگی

در میان گذاشتن موفقیت و شکست‌های زندگی با فرزندان

در مشاوره زوج درمانی چه مواردی بررسی می شود ؟

در جلسات مشاوره زوج درمانی موارد مختلفی توسط زوج درمانگر بررسی می شود که به طور کلی می توان آنها را به دسته بندی های زیر تقسیم کرد:

1. بررسی مشکلات و تعارضات:

در این بخش زوج درمانگر به صحبت های هر دو نفر با دقت گوش می دهد تا ماهیت و ریشه مشکلات و تعارضات بین آنها را به طور کامل درک کند.

این مشکلات می توانند شامل مسائل مختلفی مانند:

مشکلات ارتباطی

عدم صمیمیت

مشکلات مربوط به تربیت فرزندان

مسائل مالی

خیانت و حسادت

خشونت خانگی

سوء مصرف مواد

مشکلات مربوط به سلامت روان

2. بررسی الگوهای رفتاری و تعاملی:

زوج درمانگر به نحوه تعامل و رفتار هر یک از زوجین با یکدیگر توجه می کند.

این شامل بررسی مواردی مانند:

نحوه صحبت کردن آنها با یکدیگر

زبان بدن آنها

نحوه حل تعارضات

نحوه نشان دادن محبت و احترام

3. بررسی تاریخچه رابطه:

زوج درمانگر ممکن است سوالاتی در مورد تاریخچه رابطه زوجین از آنها بپرسد.

این سوالات می توانند شامل مواردی مانند:

چگونگی آشنایی آنها

انتظارات آنها از رابطه

تجربیات گذشته آنها در روابط قبلی

4. بررسی نقاط قوت و ضعف رابطه:

زوج درمانگر به زوجین کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف رابطه خود را شناسایی کنند.

این می تواند به آنها کمک کند تا بر روی جنبه های مثبت رابطه خود تمرکز کنند و برای بهبود جنبه های ضعیف تر تلاش کنند.

5. ارائه آموزش و راهکار:

زوج درمانگر به زوجین آموزش می دهد که چگونه با یکدیگر به طور موثرتر ارتباط برقرار کنند، تعارضات خود را حل کنند و صمیمیت خود را افزایش دهند.

6. تعیین اهداف:

زوج درمانگر با کمک زوجین اهدافی را برای رابطه آنها تعیین می کند.

این اهداف باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشند.

7. پیگیری پیشرفت:

زوج درمانگر به طور مرتب با زوجین ملاقات می کند تا پیشرفت آنها را ارزیابی کند و در صورت نیاز حمایت و راهنمایی بیشتری ارائه دهد.

موارد ذکر شده در بالا تنها بخش کوچکی از مواردی است که در جلسات مشاوره زوج درمانی بررسی می شود. رویکرد خاص هر زوج درمانگر ممکن است با توجه به نوع مشکل و نیازهای زوجین متفاوت باشد.

موفقیت در زوج درمانی به تعهد و تلاش هر دو نفر از زوجین بستگی دارد. اگر هر دو نفر مایل به کار کردن بر روی مشکلات خود باشند، مشاوره زوج درمانی می تواند به آنها کمک کند تا رابطه خود را بهبود بخشند و از طلاق جلوگیری کنند.

شما می توانید جهت اطلاع از مشاوره روانشناسی آنلاین به این صفحه بروید.

مزیت های استفاده از مشاوره زوج درمانی تلفنی

استفاده از مشاوره زوج درمانی تلفنی دارای مزایای زیادی است. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنم:

یکی از مزیت‌های اصلی مشاوره زوج درمانی تلفنی، راحتی و سهولت دسترسی به خدمات مشاوره است. نیازی به حضور فیزیکی در مرکز مشاوره نیست و زوج‌ها می‌توانند از خانه‌شان یا محیطی که برایشان راحت است، با مشاور صحبت کنند.

  اغلب زوج ها ترجیح می‌دهند مشکلات خود را در یک محیط آرام و خصوصی مطرح کنند. با مشاوره زوج درمانی تلفنی، زوج‌ها می‌توانند با حفظ حریم خصوصی خود، مشکلات خود را به اشتراک بگذارند و به راحتی صحبت کنند.

یکی از مزیت‌های مشاوره زوج درمانی تلفنی، انعطاف‌پذیری زمانی است. زوج‌ها می‌توانند زمان مناسبی را برای مشاوره انتخاب کنند و نیازی به رعایت زمان‌های معین و رفت و آمد ندارند.

به طور معمول، مشاوره زوج درمانی تلفنی،هزینه کمتری نسبت به جلسات حضوری دارد. هزینه‌های مربوط به سفر، جابجایی و زمان می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

با استفاده از بهترین مرکز مشاوره تلفنی، زوج‌ها می‌توانند به مدت طولانی‌تری از خدمات مشاوره بدون قطعیت جغرافیایی استفاده کنند. این به آنها این امکان را می‌دهد تا به مرور زمان و در مواجهه با تغییرات و چالش‌های جدید در رابطه خود، پشتیبانی و راهنمایی خود را از طریق تلفن ادامه دهند.

به طور کلی، مشاوره زوج درمانی تلفنی یک گزینه مفید و کارآمد است که به زوج‌ها در بهبود روابط زناشویی و حل مشکلات کمک می‌کند.

مرکز مشاوره و آنلاین روان پناه  خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، مشاوره روانشناسی نوجوان و بزرگسال و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را در بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد.

برای مشاوره تلفنی یا حضوری با متخصصین مرکز روانپناه با شماره ۰۲۱۲۶۶۴۵۱۶۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها ۰